Uri
M. Schinwald kūrybos branduolį sudaro paveikslai. Jis perka žinomų ir nežinomų menininkų, kūrusių bydermejerio laikotarpiu (1815–1848), graviūras bei paveikslus, ant ten pavaizduotų žmonių tapo įvairius dalykus (dažniausiai – kaukes ar protezus) ir taip romantizmo laikotarpio portretą paverčia subjaurotu, išdarkytu veidu. Paveiksluose figūros įgyja ne tik naują veidą, bet ir naują išraišką; nuo jų brutaliai nuplėšiama romantinė tapatybė, atidengiamas paslėptas ego, kuris savo ruožtu tampa pagrindiniu apnuogintos asmenybės bruožu.
Po 1850 m. bydermejerio pavadinimas įgijo niekinamą atspalvį. Juo imta apibūdinti miesčionis, kurių pasaulis – tik jų pačių rūpesčiai ir pomėgiai. Romantizmą pakeitė realizmo judėjimas, kilęs kaip reakcija į aukštuomenės interesams pataikaujančią tapybą, tarnavusią valdantiesiems kaip to meto reklama. Realizmas visiškai nesiekė tiesiogiai perteikti matomo vaizdinio, jis nevaizdavo idilės, bet susitelkė į visuomenės vargus ir konfliktus. M. Schinwald paveikslai gvildena skirtingas temas: ne tik visiems laikams aktualų visuomenės ir estetikos santykį, bet ir tai, kaip iš praeities perkeltas vaizdinys atrodys šiuolaikiniame kontekste ir kaip tipažai bei jų charakteriai veikia mūsų mintis bei pojūčius. (aut. Francesca Ferrarini)
Eksponuota: „ArtVilnius'15“, Litexpo parodų centras, Lewben Art Foundation stendas, kuratorė Francesca Ferrarini, 2015 06 25-28. „Parafrazės“, galerija „Vartai“, kuratorius Māris Vītols, 2015 12 09-2016 01 16.
Publikuota: „Art Vilnius ’15“ parodos katalogas. Vilnius: Lewben art foundation, Lietuvos išeivijos dailės fondas, 2015 (p. 18).